NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

 

niepod2021

10 listopada 2021 r. odbył się koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości, które w Polsce obchodzone jest corocznie 11 listopada dla upamiętnienia daty odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów. W wykonaniu naszych uczniów usłyszeliśmy utwory kompozytorów polskich.

Wystąpili: Michalina Bożek i Jagoda Kosicka z klasy skrzypiec Piotra Macha; Marieke Meiborg, Aniela Markowska i Ludwik Wiśniewski z klasy fortepianu Barbary Sąsiadek; Maja Janus z klasy skrzypiec Artura Pastuszyńskiego; Sofiia Ruda, Maja Kramarczyk i Wiktoria Kołrzan z klasy skrzypiec Agnieszka Rajskiej; Mateusz Lis i Anna Prasołek z klasy fortepianu Gabrieli |Picz; Maja Owarzany z klasy skrzypiec Beaty Sąsiadek; Wiktoria Zapadka z klasy wiolonczeli Jarosława Madejskiego; akompaniowały: Barbara Zydzianowska, Gabriela Picz i Barbara Sąsiadek.

Podczas koncertu odbyła się projekcja filmu, który powstał podczas zdalnego nauczania na potrzeby konkursu „Paderewski- patriota, polityk, mąż stanu” organizowanego przez Kuratorium Wielkopolskie. Film został doceniony przez jury i nasza szkoła zdobyła II nagrodę w kategorii szkół I stopnia. W filmie wystąpili uczniowie naszej szkoły, montaż filmu dokonała niezastąpiona Katarzyna Wiśniewska.

Koncert prowadziła czarująca nauczycielka fortepianu Alicja Kudrycka.

Irena Hubiak