01 (3)

W dniach 16-22 listopada 2021 odbyła się w słupskim ratuszu wystawa poświęcona sylwetce patrona naszej szkoły.

Podczas wystawy można było obejrzeć eksponaty związane z życiem i twórczością Paderewskiego oraz podziwiać instalacje przywołujące klimat lat polskiej walki o niepodległość. Wszystkie prace plastyczne powstały podczas różnorodnych zajęć - warsztatów, lekcji otwartych przeprowadzonych przez nauczycieli w ramach ogólnopolskiego konkursu na temat życia i twórczości I.J. Paderewskiego, w którym nasza szkoła zajęła I miejsce w ubiegłym roku szkolnym.

Odbyła się również konferencja prasowa, w której nauczyciele naszej szkoły - wicedyrektor Wiesław Nizio oraz Katarzyna Wiśniewska przedstawiali szkołę oraz jej zaangażowanie w propagowanie wiedzy o wielkim Polaku.

Interaktywną, kolorową i bogatą ekspozycję prac własnych oraz wykonanych wraz z uczniami przygotowała opiekunka biblioteki szkolnej - mgr Katarzyna Wiśniewska.