Plenerowy happening w Słupsku na 210. urodziny Fryderyka Chopina

 

DSC06996


W 2020 roku organizowane są imprezy i koncerty poświęcone Fryderykowi Chopinowi w 210. rocznicę urodzin najwybitniejszego polskiego kompozytora. Uroczystej fety na urodziny pianisty nie zabrakło również w Słupsku, gdzie odbywają się Festiwale Pianistyki Polskiej i gdzie w 1976 postawiono kompozytorowi pomnik.

Dlatego też urodzinowy happening odbył się w poniedziałek 02.03.2020r. właśnie pod postumentem autorstwa rzeźbiarza Mieczysława Weltera, który stoi na skwerze nad Słupią przy ul. Kilińskiego. Na skwerze nad Słupią rzeźba Chopina została ubrana w nową pelerynę, szalik i cylinder. Jak na prawdziwą urodzinową imprezę przystało, każdy gość posmakował urodzinowego tortu, który na cześć Chopina sprezentowali prezydent Słupska ze słupskimi cukiernikami. Urodzinowa impreza zaczęła się o godz. 12:00, pod ratuszem miejskim.Nie zabrakło oczywiście muzyki Chopina.

Utwory tego kompozytora zagrali uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Słupsku: Paweł Grązka / ze swoim nauczycielem Mirosławem, Wojciechem Brzozowskim /, Adam Karaś, Aleksander Zduńczyk i Karol Sochaczewski.

 

FreshJoomlaTemplates.com
Monday the 18th.