KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY

Drodzy Uczniowie i Rodzice !


Wspólnie mierzymy się z trudną sytuacją, która dotyka nas wszystkich. Zapewniam, że nauczyciele dołożą wszelkich starań, aby wspierać uczniów w ich nauce domowej.

W związku z wejściem w życie rozporządzenia MEN z 20 marca 2020r.
(Dz.U.poz. 493) Dyrektor Szkoły informuje, że od dnia 25 marca 2020r do dnia 10 kwietnia 2020r. zadania edukacyjne Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Słupsku będą realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

W związku z powyższym informujemy, że udostępniamy rodzicom i uczniom dziennik elektroniczny Mobireg jako platformę komunikacyjną pomiędzy rodzicami, uczniami a nauczycielami.

W najbliższych dniach Administrator dziennika elektronicznego skontaktuje się z Państwem drogą mailową.

Bardzo prosimy rodziców i uczniów o ścisłą współpracę i śledzenie komunikatów.

Działania w ramach nauczania zdalnego będą prowadzone w oparciu m.in. o:

- materiały edukacyjne na sprawdzonych portalach edukacyjnych i stronach internetowych instytucji kultury np. MKiDN, CEA, szkół artystycznych,
- dziennik elektroniczny Mobireg,
- komunikację poprzez pocztę elektroniczną: media społecznościowe i komunikatory przy zachowaniu bezpiecznych warunków korzystania z Internetu,
- lekcje online,
- programy telewizyjne i audycje radiowe,
- zamieszczanie informacji i materiałów edukacyjnych na stronie internetowej szkoły,
- podręczniki, ćwiczenia, karty pracy, które uczeń już posiada,
- kontakt telefoniczny z nauczycielem,
- inne sposoby wskazane przez dyrektora w porozumieniu z nauczycielami.

Uczniowie mogą przesyłać drogą elektroniczną odrobione prace domowe w postaci skanów lub plików, zdjęć i nagrań. Jeżeli nie mają możliwości skorzystania z Internetu, to również telefonicznie mogą porozumiewać się z nauczycielem przedmiotu głównego.

Nauczanie zdalne będzie uwzględniać możliwości techniczne i poziom zaawansowania informatycznego zarówno nauczycieli jak i uczniów (ich rodziców). Ważniejsza od wybranej formy nauczania jest możliwość osiągnięcia celu nauczania, przy zachowaniu bezpieczeństwa uczniów i wyeliminowaniu zagrożeń związanych z nieodpowiedniego korzystania z Internetu.

W najbliższych dniach nauczyciele poinformują rodziców i uczniów o sposobach i trybie pracy zdalnej. Wszelkie pytania proszę kierować do nauczycieli lub bezpośrednio do sekretariatu szkoły na adres: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dyrektor PSM I i II st. w Słupsku
Beata Podgórna

FreshJoomlaTemplates.com
Tuesday the 4th.