Małe jest piękne !!!

 

mjm 09

 

W niedzielę 24 lutego, a także w poniedziałek 25 lutego nasi uczniowie wystąpili na scenie Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w koncercie Małe jest piękne.


Młodzi instrumentaliści z naszej szkoły pojawili się na scenie w finale koncertu zasiadając w orkiestrze obok muzyków Słupskiej Filharmonii Sinfonia Baltica prowadzonej przez Bartosza Olejnika. Wykonali oni trzyczęściową Symfonię dziecięcą C-dur Józefa Haydna. Ten żartobliwy utwór przeznaczony na orkiestrę smyczkową wzbogaconą o instrumenty perkusyjne i zabawki dźwiękowe rozbawił licznie zgromadzoną publiczność, wśród której przeważającą część stanowiły dzieci.


Podczas koncertu zaprezentowane zostały także utwory na instrumenty solowe i orkiestrę wykonane przez utalentowanych młodych solistów - Alicję Zakrzewską (fortepian) i Wojciecha Niedziółkę (skrzypce) - uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. K. Szymanowskiego w Warszawie, oraz Jeremiego Tabęckiego (klarnet) z Zespołu Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie.


Serdecznie dziękujemy Słupskiej Filharmonii Sinfonia Baltica oraz maestro Bartoszowi Olejnikowi za organizację koncertu i zaproszenie do udziału w nim naszych uczniów.

Uczniowie PSM w Słupsku, którzy wzieli udział w koncercie:

Weronika Mandrosz

Weronika Adamska

Karol Sochaczewski

Aleksander Zduńczyk

Jacek Horbacz

Antoni Weisbrot

Maria Dadel

Aleksandra Wilkowska

Kamil Wiśniewski

Jakub Wyporski

Franciszek Weisbrot

Wojciech Wiśniewski

Katarzyna Sochaczewska

Oliwia Mądra

Jagoda Kosicka

Wiktoria Zapadka

Wiktoria Kołrzan

Katarzyna Swędrowska

Aliaksei Pashnik

 

Więcej o koncercie przeczytasz tu.

FreshJoomlaTemplates.com
Thursday the 18th.