Szkolna wycieczka do Poznania
27.04.2017r.
 
20170427 183458
 

W dniu 27 kwietnia 2017r. odbyła się szkolna wycieczka do Poznania. Głównym celem wycieczki był udział w przedstawieniu operowym Carmen Georgesa Bizeta w reżyserii Denisa Kriefa. W wycieczce uczestniczyło osiemnaścioro uczniów PSM I i II st. Słupsku pod opieką Bartosza Wiśniewskiego i Ewy Rogulskiej.

Podczas wycieczki uczniowie zwiedzili poznański Stary Rynek oraz Muzeum Archeologiczne, w którym obejrzeliśmy kolekcje związane z początkami państwa polskiego oraz starożytnego Egiptu. Ciekawym doświadczeniem było zwiedzanie gmachu operowego z panią przewodnik, która bardzo ciekawie i z pasją opowiadała o sprawach dotyczących organizacji pracy teatru operowego oraz realizacji przedstawień. Nasi uczniowie mogli zwiedzić wszystkie najważniejsze miejsca teatru operowego począwszy od sceny i fosy orkiestrowej, a skończywszy na charakteryzatorni, rekwizytorni i sali prób.

Po krótkim spacerze po mieście uczestnicy wycieczki udali się na obiad do restauracji Sphinx. Posiłek został ufundowany przez Radę Rodziców, której serdecznie dziękujemy.

Ukoronowaniem długiego i pełnego wrażeń dnia był udział w przedstawieniu operowym Carmen w Teatrze Wielkim w Poznaniu.

 

Tuesday the 13th.