optionen handel.

II Ogólnopolski Konkurs Teoretyczny
na temat życia i twórczości kompozytorów muzyki filmowej
Iława 25. 04 .2017r.
 
20170425 145739

 

W dniu 25 kwietnia 2017r. w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Iławie odbył się II Ogólnopolski Konkurs Teoretyczny na temat twórczości kompozytorów muzyki filmowej dla uczniów PSM I stopnia. W konkursie tym uczestniczyły trzy uczennice z klasy VI PSM I stopnia w Słupsku - Maja Kalinowska, Weronika Jamróz i Magdalena Dzikoń.

Zakres konkursu stanowiła wiedza na temat życia i twórczości pięciu polskich kompozytorów muzyki filmowej - Waldemara Kazaneckiego, Michała Lorentza, Jerzego Dudusia Matuszkiewicza, Wojciecha Kilara i Krzesimira Dębskiego. Konkurs przebiegał w dwóch etapach.

W pierwszym etapie uczestnicy wykazywali się wiedzą o życiu i twórczości kompozytorów rozwiązując test pisemny zawierający różnorodne pytania dotyczące życiorysu kompozytorów, stylu ich twórczości oraz muzyki tworzonej do filmów.

W drugim etapie uczennice musiały rozpoznać słuchowo zaprezentowane przykłady muzyczne zawierające tematy z filmów zaprezentowane w różnorodnych aranżacjach.

Miło nam poinformować, że wszystkie trzy uczestniczki z naszej szkoły zostały laureatkami konkursu. Maja Kalinowska uzyskała trzecie miejsce, a Magdalena Dzikoń i Weronika Jamróz uzyskały wyróżnienia. Uczennice zostały przygotowane do konkursu przez Bartosza Wiśniewskiego.

Serdecznie gratulujemy laureatkom.

 

 

FreshJoomlaTemplates.com
Tuesday the 14th.